Filoil-Flying V Pre-Season 2014 Schedule of Games

Bookmark and Share Pinterest

FILOIL-FLYING V
PRE-SEASON Premier Cup
Schedule of Games for Season 2014




 2014 FILOIL FLYING V PREMIER CUP 
 Game Schedule (as of April 11, 2014) 
  Light   Dark Div
Apr 23 11am San Sebastian vs  UST Jrs. A
Wed 12:45nn CEU vs UST Wms. A
  2:15pm Adamson vs RTU Wms. A
  4pm CSB vs UP Wms. B
  5:45pm FEU-Fern vs Mapua/Malayan Jrs. A
 
Apr 25 11am San Sebastian vs UP Jrs. A
Fri 12:45nn FEU vs UP Wms. B
  2:15pm UST vs Adamson Wms. A
  4pm RTU vs CEU Wms. A
  5:45pm Ateneo vs JRU Jrs. B
 
Apr 26 9:30am San Sebastian vs JRU Srs. C
Sat 11:15am Perpetual vs FEU Srs. B
Opening 2PM UE vs Letran Srs. A
Day 4PM DLSU vs San Beda Srs. A
  6PM San Beda vs National U Jrs. B
 
Apr 28 11am UST vs FEU-Fern Jrs. A
Mon 12:45nn Lyceum vs EAC Srs. B
  2:15pm RP Youth U18 vs  FEU Srs. B
  4pm CEU vs UP Srs. C
  5:45pm UP vs Mapua/Malayan Jrs. A
 
Apr 30 11am National U vs FEU Wms. B
Wed 12:45nn Perpetual vs RP Youth U18 Srs. B
  2:15pm UV vs San Beda Srs. A
  4pm Letran vs USC Srs. A
  5:45pm Letran vs  DLS-Zobel Jrs. B
 
May 02 11am UE vs CSB Wms. B
Fri 12:45nn Lyceum vs St. Clare Srs. B
  2:15pm JRU vs CEU Srs. C
  4pm UV vs USC Srs. A
  5:45pm San Beda vs Letran Jrs. B
 
May 03 11am EAC vs Mapua Srs. B
Sat 12:45nn San Beda vs USC Srs. A
  2:15pm St. Benilde vs San Sebastian Srs. C
  4pm Letran vs UV Srs. A
  5:45pm LSGH vs FEU-Fern Jrs. A
 
May 05 11am Feu-Fern vs UP Jrs. A
Mon 12:45nn Mapua vs Lyceum Srs. B
  2:15pm St. Clare vs Perpetual Srs. B
  4pm San Sebastian vs UP Srs. C
  5:45pm UST vs LSGH Jrs. A
 
May 07 11am RTU vs DLSU Wms. A
Wed 12:45nn CEU vs St. Benilde Srs. C
  2:15pm SWU vs Letran Srs. A
  4pm FEU vs Mapua Srs. B
  5:45pm DLS-Zobel vs JRU Jrs.B
 
May 09 11am Adamson vs DLSU Wms. A
Fri 12:45nn National U vs HTC Srs. C
  2:15pm UP vs JRU Srs. C
  4pm San Beda vs SWU Srs. A
  5:45pm LSGH vs Mapua/Malayan Jrs. A
 
May 10 11am National U vs St. Benilde Wms. B
Sat 12:45nn HTC vs San Sebastian Srs. C
  2:15pm UE vs San Beda Srs. A
  4pm Letran vs DLSU Srs. A
  5:45pm DLS-Zobel vs San Beda Jrs. B
 
May 12 11am FEU-Fern vs San Sebastian Jrs. A
Mon 12:45nn FEU vs EAC Srs. B
  2:15pm St. Benilde vs HTC Srs. C
  4pm National U vs JRU Srs. C
  5:45pm UP vs LSGH Jrs. A
 
May 14 9:15am JRU vs National U Jrs. B
Wed 11am UP vs National U Wms. B
  12:45nn HTC vs CEU Srs. C
  2:15pm Mapua vs RP Youth U18 Srs. B
  4pm EAC vs Perpetual Srs. B
 
May 16 11am FEU vs UE Wms. B
Fri 12:45nn San Sebastian VS National U Srs. C
  2:15pm St. Clare vs FEU Srs. B
  4pm JRU vs HTC Srs. C
  5:45pm Ateneo vs Letran Jrs. B
 
May 17 11am DLSU vs UST Wms. A
Sat 12:45nn HTC vs UP Srs. C
  2:15pm JRU vs St. Benilde Srs. C
  4pm DLSU vs UE Srs. A
  5:45pm National U vs Letran Jrs. B
 
May 19 11am Mapua/Malayan vs San Sebastian Jrs.A
Mon 12:45nn Lyceum vs RP Youth U18 Srs. B
  2:15pm St. Clare vs Mapua Srs. B
  4pm National U vs UP Srs. C
  5:45pm UP vs UST Jrs. A
 
May 21 11am UP vs UE Wms. B
Wed 12:45nn RP Youth U18 vs EAC Srs.B
  2:15pm Perpetual vs Mapua Srs. B
  4pm CEU vs National U Srs. C
  5:45pm LSGH vs San Sebastian Jrs. A
 
May 21 3pm USC vs SWU Srs. A
Wed 5pm        
Cebu          
 
May 22 3pm SWU vs UV Srs. A
Thurs 5pm        
Cebu          
 
May 23 3pm USC vs UE Srs. A
Fri 5pm UV vs DLSU Srs. A
Cebu          
 
May 24 3pm UE vs UV Srs. A
Sat 5pm DLSU vs SWU Srs. A
Cebu          
 
May 25 3pm UE vs SWU Srs. A
Sun 5pm DLSU vs USC Srs. A
Cebu          
 
May 26 9:15am JRU vs Letran Jrs. B
Mon 11am DLSU vs CEU Wms. A
  12:45nn Lyceum vs FEU Srs. B
  2pm FEU vs St. Benilde Wms. B
  4pm St. Clare vs EAC Srs. B
 
May 28 11am San Beda vs JRU Jrs. B
Wed 12:45nn UST vs RTU Wms. A
  2:15pm Perpetual vs Lyceum Srs. B
  4pm UP vs St. Benilde Srs. C
  5:45pm Ateneo vs DLS-Zobel Jrs. B
 
May 30 11am UST vs Mapua/Malayan Jrs. A
Fri 12:45nn National U vs UE Wms. B
  2:15pm RP Youth U18 vs St. Clare Srs. B
  4pm San Sebastian vs CEU Srs. C
  5:45pm National U vs Ateneo Jrs. B
 
May 31 11am DLS-Zobel vs National U Jrs. B
Sat 12:45nn CEU vs Adamson Wms. A
  2:15pm National U vs St. Benilde Srs. C
  4pm San Beda vs Letran Srs. A
  5:45pm Ateneo vs San Beda Jrs. B
 
Jun 02 9:30am A1 vs B2 Jrs SF1
Mon 11:15am B1 vs A2 Jrs SF2
  2PM 4 vs 5 Srs QF1
  4PM 3 vs 6 SrsQF2
 
Jun 04 9:30am A1 vs B2 WmsSF1
Wed 11:15am B1 vs A2 WmsSF2
  2PM 2 vs 7 Srs QF3
  4PM 1 vs 8 SrsQF4
 
Jun 06 9:30am Battle for third Juniors Division  
Fri 11:15am Battle for third Womens Division  
  2pm Seniors Division Semi Finals 1  
  4pm       Seniors Division Semi Finals 2  
 
Jun 07 9:30am Juniors Division Finals  
Sat 11:15am Womens Division Finals  
  2pm Seniors Battle for Third  
  4pm Seniors Division Finals  

 

*Changes in schedule are posted in Filoil/Flying V FB page.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger... Bookmark and Share Pinterest


Comments Trackbacks / Pingbacks (2)

« Previous entries Next Page » Next Page »